Dark Origins
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dark Origins

The place to discuss games, music, books and movies.
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 PRO EVOLUTION SOCCER 2009

Go down 
3 posters
AuthorMessage
Bloody
Admin
Admin
Bloody


Posts : 13
Join date : 2009-04-10
Age : 31
Location : CODLEA

PRO EVOLUTION SOCCER 2009 Empty
PostSubject: PRO EVOLUTION SOCCER 2009   PRO EVOLUTION SOCCER 2009 I_icon_minitimeWed Apr 29, 2009 2:45 am

PES 2009
Pro Evolution Soccer 2009


Mai tii minte Didule cand ieseam pafar si aveam o minge de fotbal la mine? Tu si cu tradatoru’ de fratemiu inca tine-ati cu Steaua pe atunci. Io si cu fratemiu jucam pe teren si u stateai in poarta. Si cand vroiai sa iesi de pe teren te amenintam cu spargerea ochelarilor. In vremurile alea ascultam Nirvana la greu…..visam cu ochii inspre cer si ascultam toti Come as you Are.

De cativa ani de zile, pe piata simulatoarelor de fotbal, este o continua concurenta din ce in ce mai acerba intre FIFA si Pro Evolution Soccer. Acest lucru se datoreaza scaderii calitative a jocului produs de sfantul EA si evolutia PES-ului. Ce conteaza daca jocul este bun, cand fanul microbist cheltuieste sute de euro pentru fulare, caciuli(caitze) echipament sau mai stiu eu ce, cu echipa favorite. El doreste sa joace o revansa, sa castige cu echipa aleasa de el. Asta e motivul pt. care multi au ramas fideli lui FIFA sin u au trecut la PES.
De la an la an, versiunea pentru PC de FIFA era din ce in mai prosta , iar cei din EA continuau sa o produca pt a nu lasa PES-ul sa castige cursa doar prin neprezentare.
Simultan, la aparitia FIFA 09, a aparut si PES 09. Luate comparative, cele doua jocuri sunt foarte diferite dar si foarte asemanatoare. FIFA A facut ceva ce m-a uimit peste masura. Controlul echipei in teren se face atat cu tastatura cat si cu mouse-ul. EA-ul , a aruncat jocul FIFA 09 cu cativa ani lumina inaintea PES-ului. O alta diferenta intre cele 2 jocuri este complexitatea. FIFA este pt cei care nu vor sa-si piarda timpul si sa rejoace o finala(sau ceva de genu), iar dupa ce se racoresc il lasa deoparte cateva zile. PES-ul consta in stapanirea tuturor driblingurilor si a schemelor din joc. PES-ul este destinat celor care pot sta nestresati 2-3 ore in fata calculatorului si incearca o schema de joc de vreo 10 ori pana o stapanesc.

La grafica si sunet nu pot spune ca sunt diferente mari. Jocurile arata si suna la fel . Vrei ceva usor, spectaculos si cu nume tari? Joaca FIFA Vrei ceva performanta, nervi si mari satisfactii strict virtuale? Joaca PES.


CERINTE MINIME
PROCESOR: PIV 1,4 GHz
MEMORIE: 1GB RAM
ACCELERARE 3D: 128 MB


BLOODY
PRO EVOLUTION SOCCER 2009 Dgn_pes2009
Back to top Go down
coponypaul
Peon
Peon



Posts : 4
Join date : 2009-04-10

PRO EVOLUTION SOCCER 2009 Empty
PostSubject: sal   PRO EVOLUTION SOCCER 2009 I_icon_minitimeWed Apr 29, 2009 8:24 pm

dute in plm cu fotbalul tau ,e ca manelele
Back to top Go down
Bloody
Admin
Admin
Bloody


Posts : 13
Join date : 2009-04-10
Age : 31
Location : CODLEA

PRO EVOLUTION SOCCER 2009 Empty
PostSubject: Re: PRO EVOLUTION SOCCER 2009   PRO EVOLUTION SOCCER 2009 I_icon_minitimeThu Apr 30, 2009 2:16 am

coponypaul wrote:
dute in plm cu fotbalul tau ,e ca manelele
vezi ca m-ai enervat ca ai pronuntat cuvantul cu "m"....si in plus m-am referit la concurenta dintre atari si EA......si ...restu.....l-ai citit macar?
Back to top Go down
coponypaul
Peon
Peon



Posts : 4
Join date : 2009-04-10

PRO EVOLUTION SOCCER 2009 Empty
PostSubject: Re: PRO EVOLUTION SOCCER 2009   PRO EVOLUTION SOCCER 2009 I_icon_minitimeThu Apr 30, 2009 7:19 pm

ajunge poza sa vad ca e fotbal , si mai zic o data e un joc pt puri si manelari ...
Back to top Go down
Bloody
Admin
Admin
Bloody


Posts : 13
Join date : 2009-04-10
Age : 31
Location : CODLEA

PRO EVOLUTION SOCCER 2009 Empty
PostSubject: Re: PRO EVOLUTION SOCCER 2009   PRO EVOLUTION SOCCER 2009 I_icon_minitimeFri May 01, 2009 3:14 am

coponypaul wrote:
ajunge poza sa vad ca e fotbal , si mai zic o data e un joc pt puri si manelari ...
bah boala......sau "treiler"....depinde cum vrei sa iti spun.....am faqt un review....te deranjeaza cu ceva?..... de fapt chiar nu ti-am cerut parerea.....
Back to top Go down
The Fragile
Forum master
Forum master
The Fragile


Posts : 4
Join date : 2009-04-10
Age : 32
Location : Into the Void

PRO EVOLUTION SOCCER 2009 Empty
PostSubject: Re: PRO EVOLUTION SOCCER 2009   PRO EVOLUTION SOCCER 2009 I_icon_minitimeFri May 01, 2009 3:44 am

coponypaul wrote:
dute in plm cu fotbalul tau ,e ca manelele
lol!
Vrei avertisment? Rolling Eyes
Back to top Go down
https://darkorigins.forumotion.com
Sponsored content





PRO EVOLUTION SOCCER 2009 Empty
PostSubject: Re: PRO EVOLUTION SOCCER 2009   PRO EVOLUTION SOCCER 2009 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
PRO EVOLUTION SOCCER 2009
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Dark Origins :: Games-
Jump to: