Dark Origins
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dark Origins

The place to discuss games, music, books and movies.
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 TOMB RAIDER UNDERWORLD

Go down 
AuthorMessage
Bloody
Admin
Admin
Bloody


Posts : 13
Join date : 2009-04-10
Age : 31
Location : CODLEA

TOMB RAIDER UNDERWORLD Empty
PostSubject: TOMB RAIDER UNDERWORLD   TOMB RAIDER UNDERWORLD I_icon_minitimeSat Apr 25, 2009 2:48 am

TOMB RAIDER
UNDERWORLD


In timp ce eu mancam o punga de chipsuri, mama avea grija de radio-sant (str. Horia Nr. 18) si fratemiu se uita la “Inima de Tigan”, Dude , dupa ce m-a injurat bine ca nu stiu ce nu i-am dat inapoi ( cre’ ca Cd-urile cu Sonata :-?? ) mi-a spus ca tre’ sa mai scriem ceva pe forum ca e cam golut. Da…bine… macar are si el odata dreptate. Bine inteles ca m-am inecat cu chipsurile….da’ sa lasam asta la o parte….

Lara Croft …..fata sexy….din Anglia…cea cu Big Ben, autobuze supraetajate ( sa stiti ca la noi in Codlea, satul tuturor gaborilor tiganilor, cativa unguri si ceva nemti, s-au bagat si taxiuri, da….stiu….tehnologie avansata fata de vremurile trecute cand trebuia sa mergi pana la farmacia din Colorom pe jos) a manierelor bune si starea meteo proasta . Reluand povestea de unde s-a terminat “Legendjoc incearca sa ne acapareze cu o intriga buna.
Lara, fata bine facuta, se afla intr-un décor exotic. Mai exact, ea are de gand sa dezlege misterul din spinarea mitului despre ciocanul lui Thor care ar fi avut puterea de a modifica relieful, ucide manelisti, batere de joc fata de Miti si toate felurile de smecherii dinastea. Aventura ei tine sip e fundul Marii Mediterane unde gaseste dovezi concrete despre existenta unei lumi subterane si a ciocanului cu pricina. (tot timpul m-am intrebat ce se afla pe fundul lacului 1 si respective 2 de la strand, in baltoaca aia cu stropitoare din park, sau canalul din fatza portii)
In primul nivel, frumoasa Lara este echipata cu costum de scafandru, tub de oxygen , ultralism si harpoon. Mergeti prin Mediterana unde gasesti dovezile despre lume si ciocanel si o satra de rechini care abea asteapta sa o atinga cu coltii pe Lara prin diferite zone. Jocul este intru placerea masculilor de toate varstele in ciuda consoartelor lor.
Anniversary ne-a luat pe toti prin surprindere fiind un joc de cea mai buna calitate, poate cel mai bun din serie. Crystal Dynamics s-au autodepasit cu penultimul titlu . Presarate prin niveluri, exista comori si foarte important –relicve, care ofer bonusuri de permanente de sanatate(smurdu’ e pe drum oricum daca se intampla ceva…au chiar si un elicopter dragi copii….asa ca sunati la 112 dak mama voastra cade pe jos ca nu si-a facut insulina). Eroina noastra are si o motocicleta care poate rula pe orice tip de teren.
Grafica este extraordinara, peisaje desenate splendid
Mediul isi pune amprenta pe Lara(dah…..cine se poate abtine?), care se murdareste,se uda(mmmm) si I se intampla multe alte chestii.
Jocul are si chestii enervante cum ar fi: unghiurile camerei si sistemul de control. Muzica jocului se afla la inaltime , printer cela mai bune sound-track-uri pt. jocuri care s-au facut in ultima vreme. (sunetul e superb fata de porcaria din fallout3) .


Didule….tre sa vii pan la mine sa iti dau disck-urile cu Sonata, Amorphis si System. Hai ca ma duc la o tigara.
Back to top Go down
 
TOMB RAIDER UNDERWORLD
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Dark Origins :: Games-
Jump to: