Dark Origins
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dark Origins

The place to discuss games, music, books and movies.
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 GHOSTBUSTERS

Go down 
AuthorMessage
Bloody
Admin
Admin
Bloody


Posts : 13
Join date : 2009-04-10
Age : 31
Location : CODLEA

GHOSTBUSTERS Empty
PostSubject: GHOSTBUSTERS   GHOSTBUSTERS I_icon_minitimeThu Apr 30, 2009 2:09 am

GHOSTBUSTERS
THE VIDEO GAME

Tin minte ca atunci cand eram mic si dupa ce am vazut filmele GHOSTBUSTERS, a II-a zi, ma trezeam ceva mai devreme si ma jucam si eu de-a vanatorul de fantome. Cum ca eu am o boala pe mate(pisici, si Didu stie asta), era distractiv sa le consider pe ele fantome. Numai ele stiu prin ce au trecut pt a scapa de mine. Acum am mai crescut. De revelion anul acesta urmaream pisica preferata a lu’ mama( un gunoi de animal batrana de cand lumea, nu mama, ar fi si ea o posibilitate, dar de fapt ma refeream la pisica:Razz)cu sampania pt. a o lovi cu dopul. Frate, ce m-am bucurat cand am plesnit-o drept in mufa.

Si cum spuneam, ma trezesc iar in fata unui joc facut dupa un film. Presupun ca ati vazut GHOSTBUSTERS, eu le-am vazut, prin anii ‘98-’99. Aveam vreo 5 sau 6 ani. Habar n-aveam de subtitrare. Dar ma uitam. Era vorba despre 4 prieteni care hotarasc sa-si castige banii din vanatoarea de fantome si strigoi (si mai stiu eu ce spectre:P) si despre aventurile lor amuzante. Aventurile lor erau mai putin amuzante cand un demon malefic incerca sa distruga lumea(suna bine, u ce spui Didule?). Gigantul Activision – Blizzard au decis sa se ia de manuta cu Terminal Reality (Bloodrayne) sis a faca un joc inspirat din filmele ajunse la rangul de cult. (pai nu?) Dar, fireste, au renuntat pasand licenta la Atari.
Actiunea jocului se desfasoara la cativa ani dupa ce Despotul Vigo este invins la finalul celui de-al doilea film. (pai stiti si voi cum e in povesti, intunericul se prabuseste , iar lumina triumfa) Vanatorii nostrii de fantome sunt iubiti si ridicati in slavi de tot orasul (imediat dupa ce au fost inchisi la zdub si dati in judecata chiar daca au salvat lumea) si iau un nou membru. MOtivul noului membru a fost sa fie trecut prin faza de tutorial in care vom invata cum sa prindem o fantoma. In scopul acesta vom folosi clasica arma cu protoni inventata de Egon si alte jucarii. Pt a captura o ffantoma va trebui sa trecem prin niste infernale secvente quick-time si va tebui sa amortim fantoma temporar, lovind-o de pereti. Podea si tavan. Unele fantome nu pot fi capturate pt ca iau o forma fizica folosindu-se de obiectele din jur, caz in care va trebuii sa le dezintegram cu un foc scurt din arma cu protoni. In arsenal va intra un dispozitiv care va detecta proximitatea unei fantome sau a unor obiecte speciale si o bila de……mazga(bleah) cu care vom putea lua obiecte din zone greu accesibile. Mediul jocului se anunta a fi complet destructibil in traditia GHOSTBUSTERS, unde o misiune nu se poate termina fara daune immense.
Scenariul jocului a fost scris de creatorii filmelor si anume Dan Akroyd si Harold Ramis, iar vocile personajelor vor fii interpretate de aceias actori mai putin de Rick Moranis si Sigourney Weaver. In locul lui Sigourney Weaver, personajul central feminine. Va fi jucat de Alyssa Milano. Asemeane lui Van Helsing inaintea noastra, ne vom aventura printr-o groaza de niveluri care va contine pe langa personaje importanta sic ate un mini-boss care mai mult ca sigur va trebui capturat.
GHOSTBUSTERS chiar are potential din cateva motive: fizica si grafica jocului arata chia bine., se promite mult umor, este scris de aceias oameni care au facut filmul si cel mai important detaliu….nu va fii facut de Electronic Arts. GHOSTBUSTERS va lovi platformele cam prin Iunie. Pana atunci , ar fi bines a va delectati cu filmele de dragul vremurilor de demult.

GEN:Action
PRODUCATOR:Terminal Reality
DISTRIBUITOR:Atari
LANSARE:Iunie 2009
ON-LINEL: www.ghostbustersgame.com

PC/X360/PS3
BLOODYGHOSTBUSTERS 20081203_ghostbusters-video-game-2
Back to top Go down
 
GHOSTBUSTERS
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Dark Origins :: Games-
Jump to: